aktuality
  30 let táborů
   tábory
  informace
  přihláška
  pokyny k platbě
  fotogalerie
  mob. telefon na DT
  ochrana osob. dat
   výcvikové tábory
Mozolov
      informace
      přihláška
      fotogalerie
   rodinné tábory
  informace
  přihláška
  fotogalerie
   náš tým
  1. turnus
  3. turnus
  4. turnus
   fotogalerie
  dětský tábor
   volná místa
   školní pobyty
   ostatní akce
   dotazy
   ke stažení
  dokumentace
  videa
   kontakt

Dárkové poukazy
Pro více informací klikněte zde...Nadějkov
Mapka cesty do Nadějkova
Letní dětské tábory v Nadějkově - mobilní telefon na táboře

Bohužel s jejich přítomností máme každoročně spoustu negativních zkušeností. Proto jsme se rozhodli vás ještě teď, před začátkem tábora, oslovit.

V čem je problém? Některé děti telefon mají, jiné ne, to znamená, že některé mohou mluvit s maminkou, ale další ne, což vede ke zbytečným steskům a nedorozuměním. Používání telefonů velice často narušuje program v oddílech, zejména menší děti slíbí, že zavolají mamince v určitou hodinu, ale teď si zrovna hrají s oddílem… a jsou z toho slzičky. Jsou děti, které očekávají telefon od rodičů a proto svého telefonního „miláčka“ stále vláčí při sobě, což je nejlepší způsob, jak mohou přijít, protože ho prostě ztratí. Děti mají tendenci jakoukoli maličkost řešit zavoláním domů - za chvilku už je vše pořádku, ale rodiče mají zbytečnou starost. Tábor nedisponuje dostatkem zásuvek pro nabíjení všech telefonů, proto jej dětem nenabíjíme.

Proto Vás žádáme, nechte si mobilní telefony doma. Důvěřujte nám. Nebojte se. Děti si užívají táborový život a telefon je v tento moment pouze rušivým elementem. Podle našeho názoru si děti prostě potřebují odpočinout od telefonu a jiných vymožeností (televize, počítač, internet), navíc kontakt s dětmi lze udržet i jinak - nezapomeňte dětem napsat dopis, lístek, protože se na něj moc těší (dokonce i ti starší a zkušení táborníci). Odpočiňte si vy od dětí a nechte odpočinout děti od vás… budou se na vás pak o to více těšit a vyprávět co prožily. Nebojte se, v případě problému vás budeme kontaktovat sami. Samozřejmě pokud máte jakékoliv obavy o dítě nebo dotazy, neváhejte a zavolejte na naše kontaktní čísla vy a domluvíme se společně na dalším postupu.

Nechceme a v zásadě ani nemůžeme zakazovat použití mobilních telefonů tak, jak to dělají na některých jiných táborech. Chceme jenom, aby vaše děti prožily hezké dny v přírodě, které budou vyplněné sportem, hrami a kamarádstvím a jsme toho názoru, že elektronické „výdobytky“ dnešní doby mají zůstat doma – těch si všichni užijeme během celého roku dost a dost. Prostě telefon na tábor nepatří.